|
|
Regel 9: |
Regel 9: |
| |Auteursrecht= Nee | | |Auteursrecht= Nee |
| }} | | }} |
− | {{Inhoudsopgave|Links|Klein}} | + | {{Inhoudsopgave|Rechts|Klein}} |
| ==== Toepassing van deurmagneetjes als ontkoppelaar voor Kadee-koppelingen ==== | | ==== Toepassing van deurmagneetjes als ontkoppelaar voor Kadee-koppelingen ==== |
| Simpele deurmagneetjes, die verkrijgbaar zijn bij iedere bouwmarkt, blijken een alternatief te kunnen zijn voor een magnetische ontkoppelaar. Waar normaliter een #308-magneet van Kadee onder de rails wordt geplaatst, ziet u nu twee stukjes 'contrarail'. | | Simpele deurmagneetjes, die verkrijgbaar zijn bij iedere bouwmarkt, blijken een alternatief te kunnen zijn voor een magnetische ontkoppelaar. Waar normaliter een #308-magneet van Kadee onder de rails wordt geplaatst, ziet u nu twee stukjes 'contrarail'. |
Regel 25: |
Regel 25: |
| |Maker2= Floris Dilz | | |Maker2= Floris Dilz |
| }} | | }} |
| + | |
| | | |
| Zoals op de foto hieronder (zie: foto E11.21.01-03) te zien is, bestaat het magneetpakketje uit meerdere lagen. | | Zoals op de foto hieronder (zie: foto E11.21.01-03) te zien is, bestaat het magneetpakketje uit meerdere lagen. |
Regel 40: |
Regel 41: |
| |Maker2= Floris Dilz | | |Maker2= Floris Dilz |
| }} | | }} |
| + | |
| | | |
| ==== Het inbouwen van het magneetpakket ==== | | ==== Het inbouwen van het magneetpakket ==== |
Regel 55: |
Regel 57: |
| |Maker2= Floris Dilz | | |Maker2= Floris Dilz |
| }} | | }} |
| + | |
| | | |
| Om het magneetpakket strak bijeen te houden, draait u er ongeveer een meter afplaktape omheen. | | Om het magneetpakket strak bijeen te houden, draait u er ongeveer een meter afplaktape omheen. |
Versie van 8 sep 2012 om 14:10
Onder redactie van: BeneluxSpoor.net / Auteur: Floris Dilz
Toepassing van deurmagneetjes als ontkoppelaar voor Kadee-koppelingen
Simpele deurmagneetjes, die verkrijgbaar zijn bij iedere bouwmarkt, blijken een alternatief te kunnen zijn voor een magnetische ontkoppelaar. Waar normaliter een #308-magneet van Kadee onder de rails wordt geplaatst, ziet u nu twee stukjes 'contrarail'.
De magneetjes zelf zitten net onder de dwarsliggers en verdwijnen dus uiteindelijke onder het ballastbed.
|
|
|
Afbeelding: E11.21.01-01
|
|
Afbeelding: E11.21.01-02
|
De deurmagneet ingebouwd
|
|
Werking van de magneet
|
Foto gemaakt door: Floris Dilz
|
|
Foto gemaakt door: Floris Dilz
|
Zoals op de foto hieronder (zie: foto E11.21.01-03) te zien is, bestaat het magneetpakketje uit meerdere lagen.
Twee magneetjes afgewisseld met stalen plaatjes. De breedte van het pakketje kan wat afwijken, afhankelijk van het type deurmagneetje. U dient er voor te zorgen dat de buitenste hoge plaatjes een afstand hebben die overeenkomt met de afstand tussen twee contrarails. Uiteraard dienen de wielen (lees: de wielflenzen) aan beide zijden nog een vrije loop te hebben.
|
|
|
Afbeelding: E11.21.01-03
|
|
Afbeelding: E11.21.01-04
|
Vulplaatjes aanbrengen voor de juiste afstand
|
|
Opening maken waar de magneet in past
|
Foto gemaakt door: Floris Dilz
|
|
Foto gemaakt door: Floris Dilz
|
Het inbouwen van het magneetpakket
Om het magneetpakketje in te bouwen, verwijderd u een aantal bielzen, en maakt u een gat tussen beide spoorstaven. Het gat moet groot genoeg zijn om het magneetpakket verticaal in te kunnen laten zakken.
|
|
|
Afbeelding: E11.21.01-05
|
|
Afbeelding: E11.21.01-06
|
Magneet omwikkeld met tape
|
|
Plaatsen en vastlijmen van de magneet
|
Foto gemaakt door: Floris Dilz
|
|
Foto gemaakt door: Floris Dilz
|
Om het magneetpakket strak bijeen te houden, draait u er ongeveer een meter afplaktape omheen.
Het magneetpakket moet zo komen te hangen dat beide contrarails op dezelfde hoogte zitten als de spoorstaafkoppen. Om dit te bereiken laat u, nadat u een mesje of ander vlak plaatje ijzer op het pakketje bevestigd hebt, het geheel, met een beetje lijm erop, in het gat zakken. Wanneer één-en-ander droog is, kunt u de verwijderde dwarsliggers op maat maken en op hun plaats zetten.
Meer informatie