|
|
Regel 9: |
Regel 9: |
| |Aantalfilmpjes=00 | | |Aantalfilmpjes=00 |
| }} | | }} |
− | === Raptor ===
| + | {{DigitaleCentrale |
− | :{|
| + | |Naam= Raptor |
− | !width="300"| [[Bestand:E10.07.12-01.jpg|250px|left]]
| + | |Afbeelding= E10.07.12-01.jpg |
− | |- | + | |Volgnummer= E10.07.12-01 |
− | | <i><small>E10.07.11-01<br />Raptor Centrale<br />Bron: Website Raptor digital</small></i><br /><br />
| + | |Fotograaf= Raptor digital |
− | |-
| + | |Protocollen =Motorola / Mfx (via motorola)/ DCC / Selectrix / FMZ |
− | | '''Protocol'''
| + | |Snelheidsstappen= Motorola 14, 27 en 28 / DCC 14, 28 en 128 |
− | | Motorola / Mfx (via motorola)/ DCC / Selectrix / FMZ | + | |AlgemeneBus= Eigen Raptor-bus, RBUS genaamd |
− | |- | + | |Terugmelding= S88 |
− | | '''Snelheidsstappen'''
| + | |ComputerInterface= Niet aanwezig |
− | | Motorola 14, 27 en 28 / DCC 14, 28 en 128
| + | |MaxBedienbaar= Motorola: 256 / DCC: 9999/ Selectrix: 111 / FMZ: 119 / MFX: 256 |
− | |- | + | |MaxOpslaan= 250 (is uitbreidbaar) |
− | | '''Algemene bus'''
| + | |MaxAantesturen= Ongelimiteerd |
− | | Eigen Raptor-bus, RBUS genaamd
| + | |MaxAccessoires= Ongelimiteerd |
− | |- | + | |MaxFuncties= 24 |
− | | '''Terugmeld-bus'''
| + | |CVSchrijven= Ja |
− | | S88
| + | |CVLezen= Nee |
− | |- | + | |Programmeerspoor= Nee |
− | | '''Computer-interface'''
| + | |Wisselstraten= max. 250 |
− | | Niet aanwezig
| + | |Vermogen= De Raptor heeft een externe booster nodig. |
− | |- | + | |Handleiding= Een Engels- of Duitstalige versie kan gedownload worden van het [http://www.raptorforum.nl/ Raptor forum] of u vraagt de handleiding per Email via de website aan. Er is ook een beknopte Nederlandstalige versie te [http://www.raptorforum.nl/downloads.php?cat_id=1 downloaden] |
− | | '''Maximaal aantal adressen bedienbaar'''
| + | |Website= [http://www.raptor-digital.eu/ Raptor] |
− | | Motorola: 256 / DCC: 9999/ Selectrix: 111 / FMZ: 119 / MFX: 256
| + | }} |
− | |- | |
− | | '''Maximaal aantal adressen op te slaan'''
| |
− | | 250 (is uitbreidbaar)
| |
− | |- | |
− | | '''Maximaal tegelijk aan te sturen locs'''
| |
− | | Ongelimiteerd
| |
− | |- | |
− | | '''Maximaal aantal accessoires'''
| |
− | | Ongelimiteerd
| |
− | |- | |
− | | '''Maximaal aantal functies'''
| |
− | | 24
| |
− | |- | |
− | | '''CV schrijven'''
| |
− | | Ja
| |
− | |- | |
− | | '''CV lezen'''
| |
− | | Nee
| |
− | |- | |
− | | '''Aparte programmeerspoor-aansluiting'''
| |
− | | Nee
| |
− | |- | |
− | | '''Vermogen''' | |
− | | De Raptor heeft een externe booster nodig.
| |
− | |- | |
− | |valign="top"|'''Handleiding'''
| |
− | | Een Engels- of Duitstalige versie kan gedownload worden van het [http://www.raptorforum.nl/ Raptor forum] of u vraagt de handleiding per Email via de website aan. Er is ook een beknopte Nederlandstalige versie te [http://www.raptorforum.nl/downloads.php?cat_id=1 downloaden].
| |
− | |- | |
− | | '''Website Fabrikant'''
| |
− | | [http://www.raptor-digital.eu/ Raptor]
| |
− | |}
| |
| ---- | | ---- |
| === Automatisch treinbedrijf === | | === Automatisch treinbedrijf === |
− | De Raptor is eigenlijk een combinatie van 'een computer met treinbesturingssoftware' en een digitale centrale. Door deze combinatie heeft Raptor de mogelijkheid om een automatisch treinbedrijf uit te voeren. Het automatisch treinbedrijf werkt met S88-bezet/-terugmelders, maximaal 31 verdeeld over maximaal 250 blokken (aantal is eventueel uitbreidbaar). Die S88-bezet/-terugmelders zorgen ervoor dat de centrale weet waar de treinen zich bevinden. Om de mogelijkheden van het automatisch treinbedrijf met extra leuke functies (zoals een pendelbaan bijvoorbeeld) te vergroten kan de centrale tegen meerkosten softwarematig worden uitgebreid. Standaard kan de Raptor 250 wisselstraten opslaan. | + | De Raptor is eigenlijk een combinatie van 'een computer met treinbesturingssoftware' en een digitale centrale. Door deze combinatie heeft Raptor de mogelijkheid om een automatisch treinbedrijf uit te voeren. Het automatisch treinbedrijf werkt met S88-bezet/-terugmelders, maximaal 31 verdeeld over maximaal 250 blokken (aantal is eventueel uitbreidbaar). Die S88-bezet/-terugmelders zorgen ervoor dat de centrale weet waar de treinen zich bevinden. Om de mogelijkheden van het automatisch treinbedrijf met extra functies (zoals een pendelbaan bijvoorbeeld) te vergroten kan de centrale tegen meerkosten softwarematig worden uitgebreid. Standaard kan de Raptor 250 wisselstraten opslaan. |
| | | |
| === Computer-interface === | | === Computer-interface === |
Onder redactie van: BeneluxSpoor.net / Auteur: / Auteur: Ronald Koerts
Raptor
|
Afbeelding: E10.07.12-01
|
Raptor
|
Foto gemaakt door: Raptor digital
|
|
|
Protocol
|
Motorola / Mfx (via motorola)/ DCC / Selectrix / FMZ
|
Snelheidsstappen
|
Motorola 14, 27 en 28 / DCC 14, 28 en 128
|
Algemene bus
|
Eigen Raptor-bus, RBUS genaamd
|
Terugmeld-bus
|
S88
|
RailCom
|
{{{RailCom}}}
|
Maximaal aantal adressen bedienbaar
|
Motorola: 256 / DCC: 9999/ Selectrix: 111 / FMZ: 119 / MFX: 256
|
Maximaal aantal adressen op te slaan
|
250 (is uitbreidbaar)
|
Maximaal tegelijk aan te sturen locs
|
Ongelimiteerd
|
Maximaal aantal accessoires
|
Ongelimiteerd
|
Maximaal aantal functies
|
24
|
CV schrijven
|
Ja
|
CV lezen
|
Nee
|
Wisselstraten programmeren
|
max. 250
|
Aparte programmeerspoor-aansluiting
|
Nee
|
Boosteraansluiting
|
{{{Boosteraansluiting}}}
|
Connector (naar rails-aansluiting)
|
{{{RailsConnector}}}
|
Uitgangsspanning
|
{{{Spanning}}}
|
Maximale uitgangsstroom
|
De Raptor heeft een externe booster nodig.
|
Computer-interface
|
Niet aanwezig
|
Handleiding
|
Een Engels- of Duitstalige versie kan gedownload worden van het Raptor forum of u vraagt de handleiding per Email via de website aan. Er is ook een beknopte Nederlandstalige versie te downloaden
|
Website fabrikant
|
Raptor
|
Automatisch treinbedrijf
De Raptor is eigenlijk een combinatie van 'een computer met treinbesturingssoftware' en een digitale centrale. Door deze combinatie heeft Raptor de mogelijkheid om een automatisch treinbedrijf uit te voeren. Het automatisch treinbedrijf werkt met S88-bezet/-terugmelders, maximaal 31 verdeeld over maximaal 250 blokken (aantal is eventueel uitbreidbaar). Die S88-bezet/-terugmelders zorgen ervoor dat de centrale weet waar de treinen zich bevinden. Om de mogelijkheden van het automatisch treinbedrijf met extra functies (zoals een pendelbaan bijvoorbeeld) te vergroten kan de centrale tegen meerkosten softwarematig worden uitgebreid. Standaard kan de Raptor 250 wisselstraten opslaan.
Computer-interface
Ondanks het feit dat u voor deze centrale geen computer nodig heeft, zijn de ontwikkelaars bezig met het ontwikkelen van een computer-interface voor de centrale. Deze interface is (naar verwachting) in het najaar van 2010 beschikbaar.