Heuvels en bergen: verschil tussen versiesUit BeneluxSpoor.net - Encyclopedie
Versie van 28 feb 2011 om 22:07
Onder redactie van: BeneluxSpoor.net / Auteur: Johan Vereycken
Bergen en/of heuvels van karton gemaaktDe auteur werkt op zijn modelbaan voornamelijk met karton, elke kartonnen doos of andere verpakking komt hiervoor in aanmerking. Het liefst werkt hij echter met bananendozen, hierin bevindt zich ook een dun vel karton, dat zeer bruikbaar is om als bodem te fungeren en de dozen hebben een stevige structuur. De aanpakSnij de zijkanten van de doos en maak hiervan de vormen die u wenst te geven aan de heuvel of de berg.
Voortaan wordt hier gesproken over 'spanten' en 'tussenspanten' om het geheel samen te stellen. Op deze manier verkrijgt u een sterke, stijve constructie die niet meer vervormt, ook het gewicht ervan is in uw voordeel. Wanneer u een geraamte hebt gebouwd, gaat u dat bekleden met het kartonnen vel uit de bananendoos. Zo verkrijgen we een ondergrond, waarop verder gebouwd kan worden. Dit alles wordt met contactlijm bevestigd, terwijl de spanten gewoon met houtlijm gelijmd kunnen worden.
Nu kunt u hierop direkt werken met gras, struikjes of bomen. In geval dat u wat rotsstructuur wilt aanbrengen, maak dan gebruik van Hydrofibre. Dit is een product van eR-Dekor, een Belgische firma die nog steeds uitbreidt. Wanneer u het karton wilt schilderen, kunt u dit doen met plakkaatverf, maar houdt er wel rekening mee dat dit geweldig 'zuigt', wat betekent dat het karton de verf opslurpt. Dus u moet de verf zo minimaal mogelijk verdunnen met water. Wilt u echt professioneel aan het werk, dan dient u het karton tweemaal te schilderen met acrylverf. Hierop kunt u dan verder werken met lakverf.
Dit was een korte uitleg. Wilt u meer weten, dan kunt u de discussie op het BNLS-forum volgen (zie link hieronder). Meer informatie
|