|
|
Regel 42: |
Regel 42: |
| Met de Piko Digi-1 kunnen volgens opgave van de fabrikant maximaal 4 treinen tegelijk worden aangestuurd. Dit kan alleen als er een andere transformator aangesloten wordt. De standaard adapter kan niet meer dan 850mA leveren, in de praktijk betekent dit een maximum van 2 locomotieven. Let op! Wagons met verlichting verbruiken ook stroom en nemen dus ook een deel van de beschikbare capaciteit. De aan te sluiten transformator mag maximaal een capaciteit van 45VA hebben. | | Met de Piko Digi-1 kunnen volgens opgave van de fabrikant maximaal 4 treinen tegelijk worden aangestuurd. Dit kan alleen als er een andere transformator aangesloten wordt. De standaard adapter kan niet meer dan 850mA leveren, in de praktijk betekent dit een maximum van 2 locomotieven. Let op! Wagons met verlichting verbruiken ook stroom en nemen dus ook een deel van de beschikbare capaciteit. De aan te sluiten transformator mag maximaal een capaciteit van 45VA hebben. |
| | | |
− | === Locadres Programmeren === | + | === Locadres programmeren === |
| Met de Digi-1 kan men alleen het adres van een locomotief veranderen. Andere CV's programmeren is niet mogelijk. Locomotief-adressen mogen de waarde 1 tot en met 127 hebben. | | Met de Digi-1 kan men alleen het adres van een locomotief veranderen. Andere CV's programmeren is niet mogelijk. Locomotief-adressen mogen de waarde 1 tot en met 127 hebben. |
| | | |
Versie van 27 apr 2011 om 12:00
Onder redactie van: BeneluxSpoor.net / Auteur: Ronald Koerts
PIKO Digi-1
|
Afbeelding: E10.07.20-01
|
PIKO Digi-1
|
Foto gemaakt door: Website Piko
|
|
|
Protocol
|
DCC
|
Snelheidsstappen
|
28
|
Algemene bus
|
Niet Aanwezig
|
Terugmeld-bus
|
Niet Aanwezig
|
RailCom
|
{{{RailCom}}}
|
Maximaal aantal adressen bedienbaar
|
4
|
Maximaal aantal adressen op te slaan
|
0
|
Maximaal tegelijk aan te sturen locs
|
12
|
Maximaal aantal accessoires
|
256
|
Maximaal aantal functies
|
8
|
CV schrijven
|
Nee
|
CV lezen
|
Nee
|
Wisselstraten programmeren
|
Niet mogelijk
|
Aparte programmeerspoor-aansluiting
|
Nee
|
Boosteraansluiting
|
Nee
|
Connector (naar rails-aansluiting)
|
{{{RailsConnector}}}
|
Uitgangsspanning
|
{{{Spanning}}}
|
Maximale uitgangsstroom
|
850mA met standaardadapter.
|
Computer-interface
|
Niet Aanwezig
|
Handleiding
|
Handleiding Piko Digi-1 via Noorse website
|
Website fabrikant
|
Website Piko Duitsland
|
Draadloos via infrarood
Een Digi-1-set bestaat uit de Digi-1, dat is de "centrale" met ingebouwde "versterker" en met de aansluitingen voor de transformator en de rails. Daarnaast een draadloze infrarood afstandbediening (de “Digi-fern”) waarmee de treinen en wissels worden bediend. Je moet de afstandbediening altijd op de "Digi-1" richten om de commando's te versturen.
Meerdere treinen
Met de Piko Digi-1 kunnen volgens opgave van de fabrikant maximaal 4 treinen tegelijk worden aangestuurd. Dit kan alleen als er een andere transformator aangesloten wordt. De standaard adapter kan niet meer dan 850mA leveren, in de praktijk betekent dit een maximum van 2 locomotieven. Let op! Wagons met verlichting verbruiken ook stroom en nemen dus ook een deel van de beschikbare capaciteit. De aan te sluiten transformator mag maximaal een capaciteit van 45VA hebben.
Locadres programmeren
Met de Digi-1 kan men alleen het adres van een locomotief veranderen. Andere CV's programmeren is niet mogelijk. Locomotief-adressen mogen de waarde 1 tot en met 127 hebben.