|
|
Regel 9: |
Regel 9: |
| |Auteursrecht= Nee | | |Auteursrecht= Nee |
| }} | | }} |
− | {{Inhoudsopgave|Links|Klein}} | + | {{Inhoudsopgave|Rechts|Klein}} |
| === Inleiding === | | === Inleiding === |
| DINAMO is de afkorting van '''D'''igitaal '''I'''nterface '''N'''etwerk voor '''A'''naloge '''MO'''delbanen. Dit systeem is bedacht en ontworpen door Leon van Perlo. Het is een blokgestuurd systeem, dat met behulp van een computer aangestuurd kan worden. Oorspronkelijk kon het alléén analoge loc's en treinen besturen. Tegenwoordig is het een compleet hybridesysteem, waarmee zowel analoge modeltreinen als digitale modeltreinen kunnen worden bestuurd. Sinds enkele jaren bestuurt het Dinamo-systeem de grote tentoonstellingsbaan van Miniworld Rotterdam. | | DINAMO is de afkorting van '''D'''igitaal '''I'''nterface '''N'''etwerk voor '''A'''naloge '''MO'''delbanen. Dit systeem is bedacht en ontworpen door Leon van Perlo. Het is een blokgestuurd systeem, dat met behulp van een computer aangestuurd kan worden. Oorspronkelijk kon het alléén analoge loc's en treinen besturen. Tegenwoordig is het een compleet hybridesysteem, waarmee zowel analoge modeltreinen als digitale modeltreinen kunnen worden bestuurd. Sinds enkele jaren bestuurt het Dinamo-systeem de grote tentoonstellingsbaan van Miniworld Rotterdam. |
Regel 24: |
Regel 24: |
| === Software === | | === Software === |
| Het systeem werkt in combinatie met diverse bekende treinbesturingssoftware zoals Koploper, RocRail en iTrain. Tevens is het mogelijk om uw eigen programma met het systeem te laten communiceren. Op de website van Leon (zie onder bij 'Meer informatie'), zijn documenten te downloaden, waarin beschreven staat hoe u uw eigen programma kunt laten communiceren met het DINAMO-systeem. | | Het systeem werkt in combinatie met diverse bekende treinbesturingssoftware zoals Koploper, RocRail en iTrain. Tevens is het mogelijk om uw eigen programma met het systeem te laten communiceren. Op de website van Leon (zie onder bij 'Meer informatie'), zijn documenten te downloaden, waarin beschreven staat hoe u uw eigen programma kunt laten communiceren met het DINAMO-systeem. |
| + | |
| | | |
| {{Linkssectie begin | | {{Linkssectie begin |
Regel 29: |
Regel 30: |
| }} | | }} |
| {{Link extern | | {{Link extern |
− | |Omschrijving= Website van Leon van Perlo | + | |Omschrijving= dinasys.nl |
| + | |Link= http://www.dinasys.nl |
| + | |ExtraInfo= Dinasys |
| + | }} |
| + | {{Link extern |
| + | |Omschrijving= Leon van Perlo |
| |Opmerking= Bedenker en ontwikkelaar DINAMO | | |Opmerking= Bedenker en ontwikkelaar DINAMO |
| |Link= http://www.vpeb.nl | | |Link= http://www.vpeb.nl |
| }} | | }} |
| {{Link extern | | {{Link extern |
− | |Omschrijving= Website Dinasys van PiCommIT | + | |Omschrijving= Miniworld Rotterdam (vroeger: Railz Miniworld) |
− | |Link= http://www.dinasys.nl | + | |Link= http://www.miniworldrotterdam.com |
| }} | | }} |
− | {{Link extern | + | {{Linkssectie einde |
− | |Omschrijving= Website van Miniworld Rotterdam (vroeger: Railz Miniworld)
| |
− | |Link= http://www.miniworldrotterdam.com
| |
| }} | | }} |
− | {{Linkssectie einde}}
| |
| {{Voettekst | | {{Voettekst |
| |Vorige= E10.13.01 - Systeem HCCM | | |Vorige= E10.13.01 - Systeem HCCM |
Versie van 7 sep 2012 om 17:51
Onder redactie van: BeneluxSpoor.net / Auteur: Ronald Koerts
Inleiding
DINAMO is de afkorting van Digitaal Interface Netwerk voor Analoge MOdelbanen. Dit systeem is bedacht en ontworpen door Leon van Perlo. Het is een blokgestuurd systeem, dat met behulp van een computer aangestuurd kan worden. Oorspronkelijk kon het alléén analoge loc's en treinen besturen. Tegenwoordig is het een compleet hybridesysteem, waarmee zowel analoge modeltreinen als digitale modeltreinen kunnen worden bestuurd. Sinds enkele jaren bestuurt het Dinamo-systeem de grote tentoonstellingsbaan van Miniworld Rotterdam.
Niet alleen voor treinen
Het Dinamo-systeem is niet alleen voor modeltreinen bedoeld. U kunt er ook aangepaste voertuigen van het Faller Car System mee besturen. Dit vergt wel veel zelfbouw, omdat de standaard-voertuigen van het Faller Car System van een decoder moeten worden voorzien.
Kant-en-klaar of Zelfbouw?
Tegenwoordig is het systeem ook kant en klaar te koop. De printen worden dan al voor u gebouwd en getest. Vroeger was het systeem voornamelijk zelfbouw. Door de printen zelf in elkaar te zetten c.q. -solderen kunt u goedkoper uit zijn. De meeste onderdelen zijn standaard-onderdelen die bij iedere elektronicawinkel te koop zijn. Speciale onderdelen zijn te verkrijgen bij de ontwikkelaar, Leon van Perlo.
Software
Het systeem werkt in combinatie met diverse bekende treinbesturingssoftware zoals Koploper, RocRail en iTrain. Tevens is het mogelijk om uw eigen programma met het systeem te laten communiceren. Op de website van Leon (zie onder bij 'Meer informatie'), zijn documenten te downloaden, waarin beschreven staat hoe u uw eigen programma kunt laten communiceren met het DINAMO-systeem.
Meer informatie
Hieronder vinden we een overzicht van links naar andere websites over dit onderwerp: